Hizmetlerimiz - El Dokuma Halı Yıkama

El Dokuma Halı Yıkama


El Dokuma Halı Yıkama

Özellikle el dokuma halı yıkama işlemlerinde halım bozulur mu rengine zarar gelir mi diye düşünmeyin el dokuma halıların yıkama şekli normal halıya göre değişkenlik gösterir
El dokuma halı yıkama da halılar tek tek yıkanır. Kullanılan deterjanlar halını rengine dokusuna zarar vermeyen deterjanlar kullanılır.

Mirkerem Halı ve Çamaşır Yıkama olarak her çeşit antika ve el dokuma halı yıkama işlemimiz mevcuttur.

Mirkerem Halı ve Çamaşır Yıkama merkezimizde; milas, bünyan, hereke, yağcı bedir, taşpınar, keçikale, iran halısı, çin halısı, iran halısı, ipek halı ve antika halılarınız yıkama yapılır.
Bilindiği gibi el dokuma halılar, üretimleri itibari ile hassas halılardır. Bu hassasiyetin içersinde, ipliklerin yün olması, boyanın kök boya olması ve yöresine has bir dokuma tarzının olmasıdır. Zümrüt Halı Yıkama firmamzda her el dokuma halı yıkama işleminde, renk vermemesi için özel solüsyonlu şampuanlarla yıkama yapılarak, renklarinin karışması ve akması önlenmiş olur.
Mirkerem Halı Yıkama firmamızın ustaları el dokuma halılarınızı elde ve ayrı ayrı yıkama usüllerine göre yıkama yapar. Sizler için maddi ve manevi değerlerini bilir ve gereken yıkama işlemini ona göre yapar.

El Dokuma Halı Yıkanır mı Nasıl Yıkanır?
Dokuma halılarda iki türlü boya kullanılmaktadır. Kök boyası ve kimyasal boyalar. Kök boyası kimyasal boyalara göre daha canlı görünen bir boyadır, daha parlak bir görünüm verir. Her iki boyanın da kullanıldığı el dokuma halıların yıkanması işleminde tecrübeli olunmazsa geri dönüşü olmayan problemler ortaya çıkabilir.

El dokuma halılarında kullanılan boya suyla temas ettiğinde çözülebilir. Halıları evde yıkamak veya silmek bu yüzden oldukça risklidir. El dokuma halılarının boyası yıkama işlemi esnasında birbirine karışırsa veya solarsa çaresi yoktur. El dokuma halılarınızı kesinlikle profesyonel halı yıkama firmalarına yıkatmanızı tavsiye ediyoruz.

Halılarınızı yıkatacağınız firmanın size bu garantiyi vermesi gereklidir. Mirkerem Halı ve Çamaşır Yıkama olarak müşterilerimize bu garantiyi veriyoruz. Oldukça büyük paralara aldığınız veya senelerce sakladığınız el dokuma halınızı temizletirken, iyi temizlenme yapılmadığı gibi halınızdan da olabilirsiniz. Halılarınızı bize yıkatmasanız da bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Etiketler : Malatya Halı Yıkama , Malatya Halı Yıkama Firmaları , Malatya Halı Yıkama Firması