Hizmetlerimiz - İpek Halı Yıkama

İpek Halı Yıkama


İpek Halı Yıkama

İpek halı nasıl temizlenir  ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İpek halılar dokumaları, renkleri ve görünüşleriyle evlerimizin popüler dekorları arasında  yerini almaktadır. Dokuması çok zahmetli bir halı çeşidi olduğu için maliyeti biraz yüksektir. Ürünün kendisi değerli olunca, temizliğine ve bakımına da  bir hayli dikkat edilmesi gerekmektedir. İpek halılar  sıradan ev halıları gibi temizlenmez ve temizlik sırasında  hassasiyet en ön planda  olmak zorundadır.

 

İpek halı temizliği
İpek halı temizliği esnasında  ilk adım, halımızın tozunu almakla başlamalıdır. Bunun için en ideal araç olan elektrikli ev süpürgesini kullanarak, halının dikkatlice tozu alınmalıdır. Bir sonraki adım halının tüylerini oldukları yöne doğru bir bez yardımıyla silmeniz gerekmektedir. Bu işlem esnasında  özel malzemeler kullanılmalı ve halının deforme olması engellenmelidir. Toz alındıktan sonra silme işlemlerinde, yumuşak dokulu bezleri tercih etmeniz gerekmektedir. Silme işlemi esnasında Trikoretilen veya perkloretilen içeren temizlik ürünlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bütün bu işlemlerin sonunda  halının havalandırılma aşamasına  geçilmesi gerekmektedir. Havalandırma sayesinde  hem kullanılan temizlik ürününün kokusu gidecektir hem de  tüylerin hava alması sağlanacaktır.

İpek halı temizliğinde  dikkat edilmesi gerekenler
İpek halıların temizliği esnasında  kesinlikle su kullanılmamalıdır. Su ipek halı temizliğinde ürünün matlaşmasını veya  dokunun deforme olmasına  sebep olmaktadır.
Halının silme işlemlerinde, birden fazla halıyı temzleyecekseniz farklı bezler kullanın. Aynı bezle birden fazla halının temizliği yapılırsa, renklerin birbirine karışması söz konusu olabilir.
İpek halının tozu alınırken, elektrikli süpürgeye gereğinden fazla basınç uygulamayın, bu tüylerin zarar görmesine neden olabilir. Bunun yerine hafif ne nazikçe halının tozu alınmalıdır.
Tüm bu aktardığımız bilgiler sayesinde halılarınızı doğru bir şekilde  temizleyerek, uzun ömürlü kullanım yakalayabilirsiniz. Mirkerem  Halı ve Çamaşır Yıkama firması olarak, ipek halılarınızı kurallarına  uygun ve hijyenik bir şekilde  temizliyoruz. Ücretsiz servislerimiz sayesinde evinizden aldığımız halılarınızın temizlikleri sağlandıktan sonra, yine kapınıza  teslim ediyoruz. 

Etiketler : Malatya Halı Yıkama , Malatya Halı Yıkama Firmaları , Malatya Halı Yıkama Firması